Nanoplastia

trwałe prostowanie każdych włosów

Innowacyjny zabieg - zaufaj sprawdzonym profesjonalistom!

Nanoplastia inaczej brazylijskie prostowanie włosów to zabieg prostujący włosy, przeprowadzany innowacyjną, dużo skuteczniejszą metodą niż prostowanie keratynowe. Podczas zabiegu w strukturę włosa zostają wprowadzone aktywne substancje zmieniające kształt włosa. Rozwiązanie to obejmuje użycie naturalnych produktów, które w odróżnieniu od metody keratynowej nie zawierają formaldehydu i jego pochodnych, dzięki czemu nanoplastia może być bezpiecznie stosowana nawet u kobiet w ciąży. Wymienić tu należy: kolagen, olej arganowy, masło shea, keratynę, witaminy i aminokwasy, które odżywiają, nawilżają i odbudowują strukturę włosów oraz zapobiegają ich puszeniu się. Substancją odpowiedzialną za efekt wygładzenia i wyprostowania włosów jest karbocysteina oksoacetamidowa. Stanowi ona połączenie kwasu octowego, cysteiny oraz kwasu glioksylowego. Nanoplastia na zniszczone włosy wpływa wprost zbawiennie, ponieważ po zabiegu stają się one bardziej sprężyste, dobrze nawilżone, miękkie i błyszczące.

Nanoplastia - włosy gładkie i lśniące

Można śmiało powiedzieć, że nanoplastia na włosy wpływa niezwykle korzystnie.

Oprócz wygładzenia najlepszą regenerację zniszczonych włosów daje właśnie nanoplastia włosów - efekty zabiegu są spektakularne. Włosy stają się idealnie proste, sprężyste i pełne blasku. Mogą być jednak nieco jaśniejsze, jeśli były wcześniej farbowane na ciemniejszy odcień. Podobnie działa nanoplastia na blond włosy. Naturalny kolor włosów nie ulega zmianie, a jedynie nabiera więcej blasku.

Marka Nature Eva. W salonie Destiny wykonujemy nanoplastię z użyciem Nature Eva Bio Straight. Metoda ta gwarantuje 100% skuteczności, nawet przy włosach typu afro. Zapewnia również trwałe prostowanie włosów – efekt zabiegu w postaci wyprostowanych, dobrze odżywionych, nawilżonych i pełnych blasku włosów utrzymuje się do jednego roku. Stosowany przez nas preparat Bio Straight jest całkowicie bezpieczny. Nie zawiera formaldehydu ani jego pochodnych. Nie podrażnia oczu i dróg oddechowych. Można go stosować u kobiet w ciąży oraz dzieci od 5 roku życia. Co najważniejsze – nie jest testowany na zwierzętach. Nadaje się do wszystkich rodzajów włosów, dzięki czemu eliminuje proces dobierania i mieszania składników. Nature Eva Bio Straight jest produktem dostępnym jedynie dla wąskiego grona certyfikowanych salonów, do których mamy zaszczyt się zaliczać!

Częste pytania :

Nanoplastia - jak długo utrzymuje się efekt zabiegu na włosach?

Nanoplastyka gwarantuje długotrwałe efekty - od 6 do ponad 15 miesięcy. Aby maksymalnie wykorzystać moc zabiegu zaleca się stosowanie do pielęgnacji włosów kosmetyków z tej samej linii NATURE - EVA (szampon i odżywka) oczywiście dostępne do nabycia w naszym salonie. Aby włosy były idealnie gładkie, nie należy pozostawiać ich do naturalnego wyschnięcia.

Nanoplastia - na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wzmacnianiu mostków siarczkowych struktury włosów, co prowadzi do ich głębokiego odżywienia i regeneracji. Aktywne składniki preparatu przenikają do wnętrza włosów dzięki wysokiej temperaturze prostownicy. Jednym słowem trwale zmieniamy wewnętrzną strukturę włosa – staje się on silniejszy bardziej elastyczny i wyprostowany. Często zabieg ten jest elementem długotrwałej strategii odbudowy bardzo słabych włosów.

Nanoplastia - cena zabiegu

Na cenę wpływa nie tylko czas trwania zabiegu, ale również długość i gęstość włosów oraz rodzaj stopień skrętu. Nanoplastia w Poznaniu kosztuje od 300 do 2000 złotych. Z uwagi na specyfikę salonu, w którym wykonywana jest nanoplastia, cena zabiegu może bardzo się różnić. W naszym atelier klientki płacą średnio od 400 do 1000 i ponad gdy mamy do czynienia z bardzo wymagającymi włosami. Zapraszamy na konsultację w celu ustalenia ceny usługi dla Twoich włosów.

Nanoplastia a rozjaśnianie włosów?

Nanoplastię można przeprowadzić na większości typów włosów, także na farbowanych. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest zła kondycja włosów, dlatego przed zabiegiem stylista ocenia ich stan i to on podejmuje decyzję. Nanoplastia opiera się na nanocząsteczkach, które działają jedynie na rdzeń włosa. Jeśli jest on uszkodzony, zabieg nie powiedzie się. Ponieważ rozjaśnianie otwiera łuskę włosa, będzie tym samym wypłukiwało preparat zastosowany podczas nanoplastii. Dlatego rozjaśnianie włosów należy wykonać przed nanoplastią.

Co to za zabieg i jak przebiega?

Sam zabieg jest dosyć czasochłonny, jego przeprowadzenie trwa od 3 do 6 godzin, w zależności od długości włosów. Przebieg można opisać w kilku krokach: • nałożenie preparatu na umyte i posuszone włosy, na ok.60 min. • zmycie preparatu i wysuszenie włosów • dokładne wyprostowanie każdego pasma włosów za pomocą NANO-tytanowej prostownicy

Kiedy farbować włosy?

Nanoplastia, a farbowanie włosów to najczęściej zadawanie pytanie przez klientów salonu. Włosy można farbować po upływie 5 dni od wykonania nanoplastii i 3 myciach. Samo odczekanie 5 dni nie wystarczy, aby skutecznie usunąć resztki preparatu. Włosy muszą zostać umyte 3 razy.

Nanoplastia na cienkich włosach - czy jest bezpieczna?

Zabieg nie niszczy włosów, tylko je prostuje i regeneruje. Tak więc może być z powodzeniem wykonany również na cienkich włosach. Cienkie włosy po zabiegu są wzmocnione i przez to mniej podatne na wysuszenie oraz rozdwajanie końców.

Nanoplastia - dla kogo polecana jest najczęściej?

Zabieg najczęściej jest polecany w przypadku włosów podatnych na skręcanie, niesfornych i trudnych w codziennym układaniu oraz dla bardzo skręconych loków typu afro, których nie daje się skutecznie wyprostować innymi metodami.

Co zyskujemy po zabiegu?

Dla wszystkich którzy chcą zyskać czas który wcześniej poświęcali na układanie włosów. To jedyny zabieg, który pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Nie musimy już kupować drogich kosmetyków i często psujących się prostownic aby wygładzić swoje włosy na co dzień – po nanoplastyce włosy same się układają od razu po umyciu i wysuszeniu.

Kiedy umyć włosy po nanoplastii?

Finalnym etapem nanoplastii jest dokładne umycie włosów w salonie. Od tego momentu można traktować włosy tak, jak przed zabiegiem, czyli upinać je, czesać i myć, jeśli tego wymagają. Niektóre wersje nanoplastii wymagają umycia włosów samodzielnie przez klienta w domu dopiero po upływie 24 godzin od zabiegu.

Nanoplastia - gdzie kupić preparat?

Nie zaleca się kupowania preparatu na własną rękę ani samodzielnego eksperymentowania na włosach. Nanoplastia w domu nie powinna być w ogóle wykonywana. Profesjonalny fryzjer przed przeprowadzeniem zabiegu robi test elastyczności włosów, co pozwala określić ilość preparatu prostującego, który należy nałożyć na włosy.

Nanoplastia - gdzie wykonać?

Zabieg należy przeprowadzić w renomowanym salonie fryzjerskim. Tylko wykwalifikowany i doświadczony fryzjer daje pełną gwarancję skuteczności zabiegu. Nasi fryzjerzy to eksperci którzy przechodzą profesjonalne szkolenia z zakresu technik prostowania. Posiadamy certyfikaty dokumentujące nasze kwalifikacje w tym zakresie.

Nanoplastia - czym różni się od keratynowego prostowania włosów?

Metoda keratynowa głównie odżywia i regeneruje włosy. Efekt wygładzenia jest niewielki i krótkotrwały. Termin: prostowanie keratyną nie jest szczególnie trafny z uwagi na błędne przypisanie keratynie mocy prostowania włosów. Podczas zabiegu aplikowana jest keratyna do włosów oraz formaldehyd, dzięki któremu uzyskuje się efekt wygładzenia. Jednak prostowanie keratynowe nie daje tak dobrych i trwałych wyników jak nanoplastia, a keratyna głównie wpływa na regenerację struktury włosów. Jeśli stoimy przed wyborem: nanoplastia, czy keratyna, należy zastanowić się nad celem, jaki chcemy osiągnąć. Keratynowe prostowanie włosów stosuje się głównie do odżywienia i poprawy ich kondycji, ponieważ efekt prostych włosów utrzymuje się maksymalnie do 3 miesięcy. Zabieg poleca się paniom o zniszczonych, puszących się i łamliwych włosach. Jeśli chcemy wyprostować bardziej skręcone loki lub afro, należy zdecydowanie wybrać nanoplastię - efekt utrzymuje się od 6 do 15 miesięcy. Pozostaje jeszcze kwestia zdrowotna. U kobiet w ciąży może być wykonana jedynie nanoplastia, a keratynowe prostowanie włosów, z uwagi na szkodliwe działanie formaldehydu, jest zabronione.

Galeria "przed i po" nanoplastii.

Zdjęcia kliknij TUTAJ!